Дозволете му на тимот на Костарика да се погрижи за вашите прослави. На вашите гости приредете им вистинско гастрономско уживање а вам безгрижна забава. Професионалниот кетеринг на Костарика ќе ги задоволи вкусовите и на најпребирливите.
Ние се грижиме за храната, вие се грижите да си поминете незаборавно.

Закажете Костарика-кетеринг на телефон 070 272 601

Мини капри

кашкавал, шунка, печурки, оригано
70 ден./парче

Мини везувио

кашкавал, шунка, оригано
70 ден./парче

Мини маргарита

кашкавал, оригано
70 ден./парче

Пилешка пастрмајлија

маринирано пилешко месо
70 ден./парче

Свинска пастрмајлија

маринирано свинско месо
70 ден./парче

Капрезе канапеи

шери домати, моцарела, босилек
45 ден./парче

Стандард канапеи 1

намаз, кашкавал, сланина, зеленчук
55 ден./парче

Стандард канапеи 2

намаз, кашкавал, кулен, зеленчук
55 ден./парче

Стандард канапеи 3

путер, кашкавал, св. врат, зеленчук
55 ден./парче

Стандард канапеи 4

путер, кашкавал, св. пршута, зеленчук
55 ден./парче

Стандард канапеи 5

намаз, кашкавал, св. шунка, зеленчук
55 ден./парче

Стандард канапеи 6

путер, кашкавал, зеленчук
55 ден./парче

Стандард канапеи 7

намаз, кашкавал, говедска пршута, зеленчук
55 ден./парче

Kанапеи по избор

состав по желба

55 ден. - 70 ден./парче

Сендвич кајмак

намаз од кајмак, сос со лук и магданос

50 ден./парче

Мини пица сендвич

кашкавал, шунка, маринирани печурки, маслинки, марула, кечап и мајонез
50 ден./парче

Мини крем сендвич 1

крем салата од цвекло, марула

50 ден./парче

Мини крем сендвич 2

крем пилешка салата, марула

50 ден./парче

Мини бургер

плескавица, кромид, кисели краставички, марула, бургер сос
70 ден./парче

Мини чикен

пилешки стек, кисели краставички, бургер сос, марула
70 ден./парче

Крем корпа 1

крем салата од цвекло и павлака

50 ден./парче

Крем корпа 2

крем салата од пилешко месо, кисели краставички, мајонез
50 ден./парче

Крем корпа 3

крем руска салата

50 ден./парче

Закажете Костарика кетеринг за вашата прослава
на телефон 070 272 601

.